Czasem zdrowy styl życia, ćwiczenia i właściwe odżywianie nie wystarczą, aby pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej. W takich przypadkach endermologia jest często wybieranym wsparciem w dbaniu o linię. W niektórych miejscach komórki tłuszczowe się odkładają – są to tak zwane szczególnie ,,trudne” do schudnięcia obszary. Kumulacja tłuszczu i wody w organizmie prowadzi do tego, że przegrody międzytkankowe naciskają na powierzchnię skóry i tworzą cellulit. Nieestetyczny wygląd skóry, której obszary są objęte tzw. „pomarańczową skórką”, jest bardzo trudny do zniwelowania samymi ćwiczeniami i dietą. Bywa też tak, że pomimo Twojej utraty wagi, cellulit pozostaje widoczny. Warto wtedy zasięgnąć pomocy medycyny estetycznej i oferowanych przez nią zabiegów wygładzających skórę i modelujących sylwetkę. Jednym z takich rozwiązań jest endermologia. Ten nieinwazyjny zabieg jest wybawieniem dla osób borykających się z uciążliwym cellulitem.

 

Spis treści:

1. Jak powstaje cellulit?
2. Czym jest Icoone?
3. Icoone – jak przebiega zabieg?
4. Icoone – wskazania do zabiegu;
5. Icoone – jak działa?
6. Jakie są efekty zabiegu?
7. Icoone – przeciwwskazania;
8. Icoone – podsumowanie;

 

 

Z tego artykułu dowiesz się:


Czym jest zabieg endermologii i jak działa? 

Jak przebiega zabieg i jakie problemy można dzięki niemu wyleczyć? 

Jakie są przeciwwskazania?

Jakich efektów można oczekiwać po wykonaniu zabiegu?


Jak powstaje cellulit?

Przyczyną powstawania cellulitu są zaburzenia w mikrokrążeniu. W początkowej fazie powstawania cellulit jest niewidoczny, lecz później przybiera postać wgłębień na skórze, aby ostatecznie przerodzić się w guzki i stwardnienia. Najczęściej lokalizuje się w okolicach pośladków i ud. Przez problemy związane z przepływem krwi tworzą się zastoje i obrzęki, czego efektem jest zmiana metabolizmu. Konsekwencją tego jest nieskuteczne odprowadzanie toksyn, które gromadzą się w tkance tłuszczowej.
Słabsze krążenie krwi tworzy obrzęki, które jeszcze bardziej pogarszają metabolizm. Tkanka tłuszczowa poprzedzielana jest tkanką łączną – takimi „przegrodami”, które przez rozrastanie komórek rozciągają się. Skóra staje się pofałdowana i ma wygląd tzw. „skórki pomarańczy”. 
Ostatecznie pojawiają się zwłóknienia i guzki, których bardzo ciężko jest się pozbyć. Te zmiany mają trwały charakter – żadne naturalne metody, w tym dieta i ćwiczenia, nie działają. Wtedy jedynym sposobem jest „rozbicie” lub „rozpuszczenie” guzków i wygładzenie skóry. 

 

Czym jest endermologia?

Endermologia to naturalna, nieinwazyjna metoda, która oddziałuje na lokalne otłuszczenia oporne na dietę i ćwiczenia fizyczne. Zabieg gwarantuje wspaniałe efekty. Przez mechaniczne stymulowanie tkanki tłuszczowej uaktywnia się metabolizm. Zbita i stwardniała tkanka ulega zmiękczeniu, co pozwala na usunięcie zlokalizowanego tam tłuszczu. 


Endermologia – jak przebiega zabieg?

Endermologia to masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na skórę i tkanki podskórne. Przed zabiegiem pacjent poproszony zostanie o założenie specjalnego kombinezonu, który ciasno przylega do ciała. Jego zadaniem jest chronienie skóry przed bezpośrednim kontaktem z częścią masującą. W trakcie zabiegu generowane jest ciśnienie zasysające fałd skóry pomiędzy rolki umieszczone w głowicy masującej. To właśnie ona wewnętrznie i zewnętrznie masuje skórę, spod której chcesz usunąć cellulit. Fałd skóry, poddawany endomasażowi, jest wystawiony na działanie ruchomych, magnetycznych klapek sterowanych podciśnieniem. Zabieg jest bardzo przyjemny i relaksujący. 

 

Endermologia – wskazania do zabiegu

Endermologię najczęściej wykonuje się, aby poprawić stan skóry oraz pozbyć się niechcianego cellulitu. Jeśli masz kłopot z nieestetyczną „pomarańczową skórką”, to ten zabieg będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Dodatkowymi wskazaniami są m.in.: chęć wygładzenia skóry, zniwelowania płytkich zmarszczek, wymodelowania sylwetki oraz wyszczuplenia jej. 

 Endermologia

 

Endermologia – jak działa?

Zabieg przynosi wiele wspaniałych efektów dzięki zastosowaniu podciśnienia z równoczesnym masażem mechanicznym. Sekretem działania endermologii jest połączenie pracy różnych rolek. Każda z nich ma konkretny cel, a mianowicie:

 • wyszczuplenie;
 • modelowanie;
 • wygładzenie;
 • ujędrnienie.

Kształt głowicy pomaga w bardzo precyzyjnym umiejscowieniu rolek, co sprzyja widoczności efektów po zabiegu.

 

Jakie są efekty zabiegu?

Do najważniejszych efektów zabiegu należą:

 • wyszczuplenie;
 • redukcja cellulitu;
 • ujędrnienie skóry;
 • wygładzenie drobnych zmarszczek;
 • drenaż limfatyczny – redukcja obrzęków;
 • odmłodzenie skóry;
 • relaks i odpoczynek;
 • poprawa napięcia skóry oraz zwiększenie jej elastyczności;
 • usunięcie zwiotczeń skóry po ciąży;
 • zmniejszenie obrzęku twarzy.

 

Endermologia – przeciwwskazania

Jak każdy zabieg medycyny estetycznej, także endermologia ma swoje przeciwwskazania. Poniżej przedstawiamy ich listę:

 • nowotwory;
 • naczyniaki, żylaki, stany zapalne żył;
 • przepuklina;
 • przyjmowanie leków na krzepliwość krwi oraz choroby z nią związane;
 • ciąża i okres po ciąży;
 • rany w miejscach wykonywania zabiegu.

Każdorazowo, przed wykonaniem endermologii, specjalista zada Ci kilka pytań, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania.

 

Endermologia


Endermologia – podsumowanie

Ten wspaniały zabieg przynosi wiele widocznych efektów, których często nie mogą zapewnić ćwiczenia fizyczne i zdrowa dieta. Pakiet endermologii umożliwi Ci posiadanie wymarzonej, wymodelowanej sylwetki, wygładzonej skóry i braku „pomarańczowej skórki”. Dzięki masażowi specjalistyczną głowicą i podciśnieniu, komórki tłuszczowe zostaną wyeliminowane, a skóra ujędrniona. Nie czekaj – już teraz zarezerwuj wizytę!

Sprawdź również inne wpisy
30.01.2023 r.

Trwałe usuwanie owłosienia – ciesz się gładką skórą przez długi czas!

Trwałe usuwanie owłosienia jest w ostatnich czasach bardzo popularnym zabiegiem medycyny estetycznej. Gładka i piękna skóra jest marzeniem wielu osób.

16.07.2023 r.

Najlepsze zabiegi kosmetyczne na przebarwienia!

Dowiedz się jakie są najlepsze zabiegi kosmetyczne na przebarwienia!

07.05.2023 r.

Najlepsze zabiegi kosmetyczne na trądzik

Dzięki temu artykułowi dowiesz się, jakie są najskuteczniejsze zabiegi kosmetyczne na trądzik, które pomogą zwalczyć objawy choroby i przywrócą skórze zdrowy oraz promienny wygląd!