Czasem zdrowy styl życia, ćwiczenia i właściwe odżywianie nie wystarczą, aby pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej. W takich przypadkach endermologia jest często wybieranym wsparciem w dbaniu o linię. W niektórych miejscach komórki tłuszczowe się odkładają – są to tak zwane szczególnie ,,trudne” do schudnięcia obszary. Kumulacja tłuszczu i wody w organizmie prowadzi do tego, że przegrody międzytkankowe naciskają na powierzchnię skóry i tworzą cellulit. Nieestetyczny wygląd skóry, której obszary są objęte tzw. „pomarańczową skórką”, jest bardzo trudny do zniwelowania samymi ćwiczeniami i dietą. Bywa też tak, że pomimo Twojej utraty wagi, cellulit pozostaje widoczny. Warto wtedy zasięgnąć pomocy medycyny estetycznej i oferowanych przez nią zabiegów wygładzających skórę i modelujących sylwetkę. Jednym z takich rozwiązań jest endermologia. Ten nieinwazyjny zabieg jest wybawieniem dla osób borykających się z uciążliwym cellulitem.

 

Spis treści:

1. Jak powstaje cellulit?
2. Czym jest Icoone?
3. Icoone – jak przebiega zabieg?
4. Icoone – wskazania do zabiegu;
5. Icoone – jak działa?
6. Jakie są efekty zabiegu?
7. Icoone – przeciwwskazania;
8. Icoone – podsumowanie;

 

 

Z tego artykułu dowiesz się:


Czym jest zabieg endermologii i jak działa? 

Jak przebiega zabieg i jakie problemy można dzięki niemu wyleczyć? 

Jakie są przeciwwskazania?

Jakich efektów można oczekiwać po wykonaniu zabiegu?


Jak powstaje cellulit?

Przyczyną powstawania cellulitu są zaburzenia w mikrokrążeniu. W początkowej fazie powstawania cellulit jest niewidoczny, lecz później przybiera postać wgłębień na skórze, aby ostatecznie przerodzić się w guzki i stwardnienia. Najczęściej lokalizuje się w okolicach pośladków i ud. Przez problemy związane z przepływem krwi tworzą się zastoje i obrzęki, czego efektem jest zmiana metabolizmu. Konsekwencją tego jest nieskuteczne odprowadzanie toksyn, które gromadzą się w tkance tłuszczowej.
Słabsze krążenie krwi tworzy obrzęki, które jeszcze bardziej pogarszają metabolizm. Tkanka tłuszczowa poprzedzielana jest tkanką łączną – takimi „przegrodami”, które przez rozrastanie komórek rozciągają się. Skóra staje się pofałdowana i ma wygląd tzw. „skórki pomarańczy”. 
Ostatecznie pojawiają się zwłóknienia i guzki, których bardzo ciężko jest się pozbyć. Te zmiany mają trwały charakter – żadne naturalne metody, w tym dieta i ćwiczenia, nie działają. Wtedy jedynym sposobem jest „rozbicie” lub „rozpuszczenie” guzków i wygładzenie skóry. 

 

Czym jest endermologia?

Endermologia to naturalna, nieinwazyjna metoda, która oddziałuje na lokalne otłuszczenia oporne na dietę i ćwiczenia fizyczne. Zabieg gwarantuje wspaniałe efekty. Przez mechaniczne stymulowanie tkanki tłuszczowej uaktywnia się metabolizm. Zbita i stwardniała tkanka ulega zmiękczeniu, co pozwala na usunięcie zlokalizowanego tam tłuszczu. 


Endermologia – jak przebiega zabieg?

Endermologia to masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na skórę i tkanki podskórne. Przed zabiegiem pacjent poproszony zostanie o założenie specjalnego kombinezonu, który ciasno przylega do ciała. Jego zadaniem jest chronienie skóry przed bezpośrednim kontaktem z częścią masującą. W trakcie zabiegu generowane jest ciśnienie zasysające fałd skóry pomiędzy rolki umieszczone w głowicy masującej. To właśnie ona wewnętrznie i zewnętrznie masuje skórę, spod której chcesz usunąć cellulit. Fałd skóry, poddawany endomasażowi, jest wystawiony na działanie ruchomych, magnetycznych klapek sterowanych podciśnieniem. Zabieg jest bardzo przyjemny i relaksujący. 

 

Endermologia – wskazania do zabiegu

Endermologię najczęściej wykonuje się, aby poprawić stan skóry oraz pozbyć się niechcianego cellulitu. Jeśli masz kłopot z nieestetyczną „pomarańczową skórką”, to ten zabieg będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Dodatkowymi wskazaniami są m.in.: chęć wygładzenia skóry, zniwelowania płytkich zmarszczek, wymodelowania sylwetki oraz wyszczuplenia jej. 

 Endermologia

 

Endermologia – jak działa?

Zabieg przynosi wiele wspaniałych efektów dzięki zastosowaniu podciśnienia z równoczesnym masażem mechanicznym. Sekretem działania endermologii jest połączenie pracy różnych rolek. Każda z nich ma konkretny cel, a mianowicie:

  • wyszczuplenie;
  • modelowanie;
  • wygładzenie;
  • ujędrnienie.

Kształt głowicy pomaga w bardzo precyzyjnym umiejscowieniu rolek, co sprzyja widoczności efektów po zabiegu.

 

Jakie są efekty zabiegu?

Do najważniejszych efektów zabiegu należą:

  • wyszczuplenie;
  • redukcja cellulitu;
  • ujędrnienie skóry;
  • wygładzenie drobnych zmarszczek;
  • drenaż limfatyczny – redukcja obrzęków;
  • odmłodzenie skóry;
  • relaks i odpoczynek;
  • poprawa napięcia skóry oraz zwiększenie jej elastyczności;
  • usunięcie zwiotczeń skóry po ciąży;
  • zmniejszenie obrzęku twarzy.

 

Endermologia – przeciwwskazania

Jak każdy zabieg medycyny estetycznej, także endermologia ma swoje przeciwwskazania. Poniżej przedstawiamy ich listę:

  • nowotwory;
  • naczyniaki, żylaki, stany zapalne żył;
  • przepuklina;
  • przyjmowanie leków na krzepliwość krwi oraz choroby z nią związane;
  • ciąża i okres po ciąży;
  • rany w miejscach wykonywania zabiegu.

Każdorazowo, przed wykonaniem endermologii, specjalista zada Ci kilka pytań, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania.

 

Endermologia


Endermologia – podsumowanie

Ten wspaniały zabieg przynosi wiele widocznych efektów, których często nie mogą zapewnić ćwiczenia fizyczne i zdrowa dieta. Pakiet endermologii umożliwi Ci posiadanie wymarzonej, wymodelowanej sylwetki, wygładzonej skóry i braku „pomarańczowej skórki”. Dzięki masażowi specjalistyczną głowicą i podciśnieniu, komórki tłuszczowe zostaną wyeliminowane, a skóra ujędrniona. Nie czekaj – już teraz zarezerwuj wizytę!

Sprawdź również inne wpisy
10.02.2023 r.

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej w ostatnich latach bardzo zyskały na popularności. Co chwilę pojawiają się nowe warianty, odmiany i rodzaje sposobów dbania o ludzki organizm.

11.01.2024 r.

Podnosimy swoje kwalifikacje

Podnosimy swoje kwalifikacje

30.01.2023 r.

Trwałe usuwanie owłosienia – ciesz się gładką skórą przez długi czas!

Trwałe usuwanie owłosienia jest w ostatnich czasach bardzo popularnym zabiegiem medycyny estetycznej. Gładka i piękna skóra jest marzeniem wielu osób.