Trwałe usuwanie owłosienia jest w ostatnich czasach bardzo popularnym zabiegiem medycyny estetycznej. Gładka i piękna skóra jest marzeniem wielu osób. Jak na złość włoski odrastają niektórym tak szybko, że już dzień po ich zgoleniu pojawiają się czarne odrosty. W dodatku golenie tradycyjną maszynką łączy się z możliwością uszkodzenia ciągłości skóry, wrastającymi włoskami i zaczerwienieniami. 

Spośród wielu dostępnych metod depilacji, ta z użyciem laserowej wiązki jest najskuteczniejsza i daje najwidoczniejsze efekty. Z tego artykułu dowiesz się, co i dlaczego sprawia, że jest ono warte swojej ceny!

 

Spis treści:

1. Jak szybko rosną włosy na ciele i co ma na to wpływ?Trwałe usuwanie owłosienia – rodzaje depilacji 
2. Trwałe usuwanie owłosienia – depilacja laserem diodowym
3. Zalecenia przed zabiegiem
4. Trwałe usuwanie owłosienia – przeciwwskazaniaMożliwe skutki uboczne
5. Trwałe usuwanie owłosienia - podsumowanie

 

Z tego artykułu dowiesz się:

Jak szybko rosną włosy na ciele oraz co ma na to wpływ? Jakie są rodzaje depilacji i czym się charakteryzują? Co należy zrobić przed zabiegiem depilacji laserem diodowym? Jakie są jego przeciwwskazania i możliwe skutki uboczne?


Jak szybko rosną włosy na ciele i co ma na to wpływ?

Dość popularnym stwierdzeniem jest mówienie, że gdyby nasze włosy na głowie rosły tak szybko jak na nogach, zapuszczanie ich nie byłoby takie czasochłonne i niekiedy problematyczne. Zauważ jednak, że Twoje postrzeganie tempa wzrostu włoska zależy od jego umiejscowienia na ciele.  Łatwiej dostrzec wzrost krótkiego włoska na nodze niż długiego na głowie. 

Włoski pod pachami rosną około 2,5 cm na miesiąc. Po maksymalnie dwóch miesiącach przestają rosnąć, osiągając swoją maksymalną długość. Włosy na nogach rosną w mniej więcej pięćdziesięciu procentach wolniej od nich. 

Tempo wzrostu włosa jest zależne od uwarunkowań genetycznych. Nie masz wpływu na ich grubość, odcień i gęstość. Osoby odżywiające się właściwie i żyjące zdrowo będą miały częstszy i szybszy odrost zgolonych włosków. 

 

Trwałe usuwanie owłosienia

 

Trwałe usuwanie owłosienia – rodzaje depilacji


Golenie włosków maszynką

Najtańszy, ale i przynoszący najwięcej szkód i niedający długiego efektu sposób na usunięcie owłosienia z ciała. Wiąże się z nim wysokie ryzyko przecięcia skóry, wystąpienia zaczerwienień oraz wrastających włosków. 

Można załagodzić niechciane efekty za pomocą stosowania dobrej jakości maszynki. Pamiętaj, aby nigdy nie golić na sucho! Używaj pianek lub żeli, a po skończonym zabiegu sięgnij po balsam, aby nawilżyć skórę. 


Depilacja depilatorem lub woskiem

Bardzo popularną metodą depilowania ciała jest usuwanie włosków za pomocą wosku w plastrach, lub ciepłego. Znajdziesz ten zabieg w ofercie wielu salonów kosmetycznych. Choć jest dość wydajny, ponieważ wyrywa włos razem z cebulką, przez co dłużej będziesz się cieszyć gładką skórą, jest on bolesnym zabiegiem. Osoby z niskim progiem bólu będą bardzo źle reagować na tego typu depilację. 

Usuwanie włoska w całości również łączy się z możliwością wystąpienia podrażnień, a bardzo często skóra po zabiegu jest obolała i zaczerwieniona. Wrastające włoski także czasem występują, ponieważ odrastająca cebulka może mieć problem z przebiciem powłoki skórnej, przez co powstaje obrzęk. 

Depilator mechaniczny także wyrywa włoski w całości, jednakże aby było to możliwe, muszą być one wystarczająco długie. Dlatego często kupujące go osoby narzekają na fakt, że muszą mieć widoczne włoski, np. pod pachami przez jakiś czas, aby móc je wydepilować. Ta metoda zobowiązuje do systematycznego usuwania w ten sposób owłosienia, ponieważ tylko wtedy daje pożądany efekt. 

 

Trwałe usuwanie owłosienia – depilacja laserem diodowym

Laser diodowy ma bardzo wysoką skuteczność w dziedzinie długotrwałego usuwania owłosienia. Źródłem promienia są diody, które emitują wiązkę światła o długości od 810 do 940 nm. Nie jest on zagrożeniem dla tkanek ze względu na to, że jego zdolność penetracji skóry wynosi do 2 milimetrów. 

Diody nie wywołują oparzeń skóry oraz w większości przypadków nie powoduje bólu lub jest on niewielki. Zależy to od indywidualnego progu bólowego oraz od zaawansowania etapowego sesji zabiegowej.

 

Zalecenia przed zabiegiem

Ponieważ jest to zabieg przy wykorzystaniu lasera, należy wcześniej dokładnie przemyśleć decyzję oraz zapoznać się z przeciwwskazaniami do zabiegu, aby uzyskać wymarzony efekt bez negatywnych konsekwencji zdrowotnych:

  • Należy przestać zażywać lekarstwa światłouczulające w czasie od jednego do trzech tygodni przed terminem pierwszej sesji i nie przyjmować ich przez okres trwania całej depilacji;
  • Skóra do zabiegu nie może być świeżo opalona – należy zrezygnować z opalania się minimum cztery tygodnie przed zabiegiem;
  • Powinno się przestać wyrywać włosy z partii, gdzie chcesz je usunąć, minimum na cztery tygodnie przed zabiegiem (pomiędzy zabiegami można je golić lub przycinać);
  • Na jeden – dwa tygodnie przed zabiegiem nie należy przyjmować takich ziół jak: nagietek i dziurawiec;
  • W czasie od jednego do dwóch tygodni przed sesją należy zrezygnować z peelingów;
  • Jeśli posiadasz rozrusznik lub chorujesz na serce, należy podpisać zgodę o braku przeciwwskazań do wykonania zabiegu;
  • Dzień przed depilacją należy usunąć owłosienie z partii ciała, w której ma ona zostać wykonana, za pomocą maszynki do golenia;
  • Zalecane odstępy między zabiegami: od czterech do sześciu tygodni, w zależności od depilowanej partii ciała. 

 

Trwałe usuwanie owłosienia – przeciwwskazania 

Przeciwwskazaniami do wykonania depilacji laserowej są między innymi:

  • świeżo opalona skóra; 
  • choroby nowotworowe (również przebyte);
  • ciąża;
  • infekcje wirusowe, grzybicze lub bakteryjne;
  • cukrzyca;
  • łuszczyca;
  • rozrusznik serca i wszelkie choroby krążenia;
  • zażywanie leków, których środkiem ubocznym jest światłouczulanie;
  • stosowanie samoopalaczy lub bronzerów;
  • niedawne zabiegi chirurgiczne.


Możliwe skutki uboczne

Skutki uboczne po zabiegu trwałego usuwania owłosienia występują rzadko. W niektórych przypadkach osoby po sesji doświadczają pojawiania się w depilowanych obszarach ciała ciemniejszych lub jaśniejszych przebarwień skóry, pęcherzy lub oparzeń. 
Na tego typu zabieg każdy może reagować inaczej, a powyższe skutki uboczne mają bardzo małe szanse pojawienia się. 

 

 Trwałe usuwanie owłosienia

 

Trwałe usuwanie owłosienia – podsumowanie

Trwałe usuwanie owłosienia laserem diodowym daje efekt gładkiej skóry utrzymujący się przez długi czas. Dzięki kilku sesjom zagwarantujesz sobie brak owłosienia na wybranym obszarze skóry bez konieczności ciągłego golenia. W dodatku unikniesz też zaczerwienień, suchej skóry i krwawiących rozcięć. Nie czekaj, zarezerwuj termin zabiegu już teraz!

Sprawdź również inne wpisy
29.11.2023 r.

4 WSKAZÓWKI NA ZIMĘ DLA TWOJEJ SKÓRY

4 WSKAZÓWKI NA ZIMĘ DLA TWOJEJ SKÓRY

04.08.2023 r.

Zabiegi kosmetyczne są również dla mężczyzn!

W dzisiejszych czasach coraz więcej mężczyzn zaczyna doceniać znaczenie odpowiedniej pielęgnacji i dbania o wygląd zewnętrzny. Upowszechnienie idei troski o siebie i swoje ciało stało się modne zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

11.01.2024 r.

Podnosimy swoje kwalifikacje

Podnosimy swoje kwalifikacje