W ostatnich latach zabiegi trychologiczne stały się bardzo popularne. Są remedium na problemy związane z wypadaniem i przetłuszczaniem się włosów, a także środkiem pomocy osobom z łupieżem. 

Trychologia to nauka zajmująca się badaniem włosów oraz skóry głowy. Dzięki niej można rozpoznać, leczyć schorzenia i cieszyć się pięknymi fryzurami! Jeśli problemy z wypadaniem włosów dotyczą też Ciebie, koniecznie przeczytaj ten artykuł! 

 

Z tego artykułu dowiesz się:

Jak wygląda badanie trychologiczne trichoskopem? Czy koronawirus ma jakieś związki z łysieniem? Jakie są najskuteczniejsze i najpopularniejsze zabiegi trychologiczne? 

 

Spis treści:

 1. Badanie trychologiczne trichoskopem.
 2. Problemy trychologiczne po koronawirusie.
 3. Jakie zabiegi trychologiczne są skuteczne?
 4. Zabiegi trychologiczne – podsumowanie.


Badanie trychologiczne trichoskopem 

Badanie trichoskopowe stanowi podstawowy element diagnostyki trychologicznej. Dzięki niemu można ocenić stan skóry głowy. Jest stosunkowo proste i pozwala na rozpoznanie przyczyn utraty włosów. Na podstawie testów wykonywanych trichoskopem, trycholog może zlecić dodatkowe badania lub odpowiedni sposób leczenia. 


Na czym polega badanie trichoskopem?

Badanie trychologiczne skóry głowy to nowoczesna metoda obrazowania skóry głowy i cebulek włosów. Dzięki niej możliwe jest oglądanie ich w dużym powiększeniu oraz diagnozowanie wielu chorób. 

W trakcie badania trycholog ogląda z ogromną dokładnością trzy strategiczne obszary skóry głowy – okolicę czołową, skroniową i potyliczną. Wyniki analizuje specjalista dermatologii. Na ich podstawie podejmowana zostaje decyzja o leczeniu lub poszerzeniu badań. 


Pamiętaj! Trzy dni przed badaniem nie myj, nie farbuj włosów ani nie wykonuj trwałej ondulacji. W dniu badania nie nakładaj na włosy żadnego preparatu stylizującego.


Problemy trychologiczne po koronawirusie

Wirus SARS-CoV-2 wpłynął na aktualną sytuację na świecie. Wśród jego licznych powikłań znajdują się między innymi: problemy z oddychaniem, zaburzenia węchu i smaku, problemy z pamięcią i koncentracją oraz wypadanie włosów. Bardzo ważne jest, aby lekarz-trycholog dokonał właściwej diagnozy przyczyny łysienia. Dlatego jeśli chorowałeś/aś, to koniecznie powiedz o tym osobie przeprowadzającej badanie. Po sprawnej ocenie problemu leczenie jest szybkie i daje prawie natychmiastowe rezultaty. 

 

Zabiegi trychologiczne

Jakie zabiegi trychologiczne są skuteczne? 

Poszukujesz zabiegu trychologicznego, ale nie wiesz, które są najbardziej skuteczne i polecane? Przedstawiamy najlepsze z nich, dostępne w ofercie kliniki Barbarabeauty! 


Karboksyterapia

To najbezpieczniejszy z zabiegów inwazyjnych. Polega na śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu dawek dwutlenku węgla. Wywołuje silne rozszerzanie drobnych naczyń krwionośnych. Dodatkowo zwiększa przepływ krwi, tlenu oraz cennych składników do obszaru zabiegu. Dzięki temu poprawia się krążenie oraz zwiększa się proces odnowy komórek – poprzez stymulację kolagenu. Po upływie kilku miesięcy rozpoczyna się proces remodelingu skóry oraz zwiększenie jej sprężystości. 


Wskazania do zabiegu karboksyterapii:

 • problemy z elastycznością skóry;
 • cellulit oraz rozstępy;
 • miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej;
 • wypadanie włosów;
 • zmarszczki oraz zwiotczenie skóry na piersiach, szyi, brzuchu;
 • podwójny podbródek.

 

Przeciwwskazania do zabiegu karboksyterapii:

 • choroby serca, płuc oraz nerek;
 • ciąża i okres poporodowy;
 • terapia antybiotykowa;
 • stany zapalne skóry;
 • łuszczyca w fazie zapalnej w miejscu wykonania zabiegu;
 • choroby nowotworowe.

 

Obszar poddany zabiegowi może być lekko zaczerwieniony i uwypuklony. Nie należy go moczyć ani rozcierać przez około cztery godziny od zakończenia sesji. Zaleca się także unikanie intensywnego wysiłku fizycznego dobę po zabiegu.


Mikrodermabrazja z oksybrazją

Mikrodermabrazja z oksybrazją to nowoczesny i bezbolesny zabieg, który gwarantuje oczyszczenie i intensywną regenerację skóry! 

To połączenie dwóch technik:

 • mikrodermabrazji –  bardzo precyzyjnego peelingu mechanicznego, który gwarantuje dokładne złuszczenie naskórka;
 • oksybrazji – peelingu wodno-tlenowego, w którym stosuje się połączenie tlenu hiperbarycznego i soli fizjologicznej. 


Wskazania do zabiegu to między innymi chęć głębokiego oczyszczenia i nawilżenia skóry oraz wygładzenia zmarszczek. 


Przeciwwskazania:

 • infekcje;
 • alergie;
 • stany zapalne;
 • rany i wszelkie przerwania ciągłości skóry;
 • cienka i wrażliwa skóra.

 

Infuzja tlenowa

Zabieg polega na wtłaczaniu w skórę hiperbarycznego tlenu oraz skoncentrowanych składników aktywnych za pomocą specjalnego urządzenia. 

Wśród efektów infuzji tlenowej znaleźć można poprawę gęstości skóry, rozjaśnienie przebarwień, lifting skóry, wygładzenie okolic oczu i ust oraz pozbycie się zapalnych stanów trądzikowych, a także złagodzenie objawów łuszczycy.

 

Zabiegi trychologiczne

Fibryna bogatopłytkowa

To zabieg z wykorzystaniem fibryny, którą pozyskuje się z krwi klientki. To osocze wzbogacone o cenne komórki macierzyste. Lepsze efekty zapewnia powolne uwalnianie czynników wzrostu z płytek krwi podczas terapii. Ten zabieg poleca się alergikom oraz osobom ceniącym naturalność.


Zabieg dzieli się na trzy etapy:

 • Pobranie krwi (ale nie musisz być na czczo).
 • Otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego.
 • Podanie koncentratu bogatopłytkowego w postaci iniekcji aktywnego osocza z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii lub liniowo wzdłuż zmarszczek albo fałdów skóry.

Wskazania do zabiegu to między innymi: chęć poprawy wyglądu policzków, okolic oczu oraz fałdów na szyi i karku, wypełnienie blizn po trądziku oraz męskie łysienie. 

Efekty:

 • remodeling włókien kolagenowych;
 • poprawa ukrwienia skóry;
 • rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry;
 • wygładzenie zmarszczek i fałdów.

Przeciwwskazaniem do fibryny bogatopłytkowej jest między innymi ciąża i karmienie piersią, choroby krwi, autoimmunologiczne oraz nowotworowe.
 

Zabiegi trychologiczne – podsumowanie

Zabiegi trychologiczne mogą pomóc Ci w zahamowaniu i odwróceniu procesu łysienia, niezależnie od jego przyczyny. Pamiętaj jednak, że warto wcześniej skonsultować się z lekarzem-trychologiem, który dokona fachowej diagnozy i oceni przyczynę utraty włosów. Jeśli przeszedłeś/łaś koronawirusa, koniecznie powiedz o tym specjaliście. Zapraszamy na zabiegi w klinice Barbarabeauty, które pomogą Ci odzyskać piękną fryzurę i cieszyć się zdrowymi włosami przez długi czas!

Sprawdź również inne wpisy
16.07.2023 r.

Najlepsze zabiegi kosmetyczne na przebarwienia!

Dowiedz się jakie są najlepsze zabiegi kosmetyczne na przebarwienia!

17.06.2023 r.

Zabiegi kosmetyczne na cellulit z największą skutecznością

Dowiedz się jakie są najlepsze zabiegi kosmetyczne na cellulit!

11.01.2024 r.

Podnosimy swoje kwalifikacje

Podnosimy swoje kwalifikacje