Informacje

Kriolipoliza to mało inwazyjna metoda rozpadu komórek tłuszczowych poprzez zamrażanie. Specjalna głowica pobiera energię z zalegającej tkanki tłuszczowej, nie naruszając jednocześnie skóry, nerwów, mięśni czy innych tkanek. W trakcie zabiegu odczuwać można lekki chłód. Pierwsze efekty dostrzegalne są zaraz po zabiegu, ale ich pełnia uwidacznia się po około 3 miesiącach. Tkanka tłuszczowa zostaje spalona, ciało ujędrnione, a zwiotczenia i cellulit – zlikwidowane.

Przeciwwskazania i ewentualne skutki uboczne

ciąża, karmienie piersią
choroby nowotworowe
zainstalowane przenośne urządzenie do EKG (Holter)
rozrusznik serca
zaawansowana cukrzyca
infekcje
epilepsja
choroby krwi (hipoproteinemia, krioglobulinemia)
choroba Raynauda - napadowy skurcz naczyń krwionośnych podczas ekspozycji na zimno
pokrzywka z zimna
zaburzenie pracy nerek
zaburzenie pracy wątroby
miejscowe stany zapalne
otwarte rany

Kriolipoliza, tak jak każdy zabieg, może powodować skutki uboczne. Najczęściej pojawia się zaczerwienienie w miejscu dokonania procedury. Jednak zazwyczaj ustępuje ono już po kilku godzinach od wykonania zabiegu. Miejscowo może pojawiać się utrata czucia, której towarzyszy odrętwienie. Bardzo często po zaczerwienieniu może pojawić się przebarwienie, które  najczęściej zanika samoistnie. Czasem może utrzymywać się nawet do kilku miesięcy, wtedy żeby przyspieszyć wyrównanie kolorytu skóry można wspomóc się peelingami.

W punkcie przyłożenia głowicy bardzo często pojawia się krwiak. Ulega on wchłonięciu po kilku dniach. Dodatkowo obserwuje się ból i obrzęk.

Jednak skutki uboczne nie pojawiają się zbyt często, w związku z czym zabieg ten jest klasyfikowany jako bezpieczny. Podczas jego wykonywania może pojawiać się miejscowy ból oraz dyskomfort, który związany jest z odczuwaniem zimna.

Pamiętaj, że każdy może reagować inaczej, zawsze gdyby Cię cokolwiek zaniepokoiło możesz skontaktować się z nami lub udać się na własna rękę do lekarza i skorzystać z porady.

Zalecenia po zabiegu

W dniu zabiegu nie pijemy alkoholu i nie podejmujemy wysiłku fizycznego.

Po wykonanej kriolipolizie trzeba zrezygnować z gorących kąpieli, sauny i solarium. Bardzo ważne i zalecane jest także picie 2 litrów płynów dziennie i  herbaty Verdin fix, lekkostrawna dieta, wskazany jest także wysiłek fizyczny, przez okres 3 miesięcy. Ta część ciała, która została poddana zabiegowi powinna być odpowiednio i systematycznie nawilżana.
Opcjonalnie zalecane jest także zastosowanie bezpośrednio po zabiegu kriolipolizy akustycznej fali uderzeniowej i/lub karboksyterapii, i/lub lipolasera, które to zabiegi rozbiją większą ilość adipocytów w fazie krystalizacji, a to zwiększają eliminacje tłuszczu do 50 %, dodatkowo zapewnia to mechaniczne podniesienie temperatury tkanek, co z kolei uruchamia ich prawidłowe dotlenienie i ukrwienie, wykonuje także drenaż limfatyczny i stymuluje produkcję fibroblastów poprawiając tym samym elastyczność skóry w obszarze zabiegowym.

 Uwaga!

Efekty zabiegu zawsze są indywidualne i zależne od predyspozycji osobistych (mogą kształtować się w przedziale 0.5-5 cm w miejscu zabiegowym).

Sam zabieg może nie gwarantować utraty tkanki tłuszczowej, tylko działania symultaniczne: zabieg, aktywność fizyczna oraz dieta.

 

Rejestracja:

Rybnik

Rejestracja telefoniczna: 504961027
online: http://gabinetkosmetykiestetycznejbarbarabeauty.booksy.com

 

Żory
Rejestracja telefoniczna: 512748884

online: https://wpadaj.pl/salon/salon-zdrowia-i-urody

 

Za ile i gdzie?

Cena: od 400 zł / od 149.99 zł

1 przyłożenie - 149.99 zł, 2 przyłożenia 299.99 zł, 4 przył 449.99 zł, 6 przył 549.99 zł, 8 przył 699,99 zł, 10 przył 849.99 zł

Ciało

Gabinet BarbaraBeauty w Rybniku
ul. T.Kościuszki 24/26
44-200 Rybnik

Salon Zdrowia i Urody w Żorach
ul. T. Kościuszki 1
44-240 Żory

Sprawdź również inne zabiegi