Trychologia
Przebarwienia to powszechny problem, z którym zmagają się kobiety w każdym wieku oraz z różnymi problemami skórnymi. Rynek kosmetyczny oferuje wiele produktów wspomagających walkę z nieestetycznymi plamami na skórze twarzy i ciała. Niestety, bardzo często samo używanie preparatów nakładanych zewnętrznie jest niewystarczające.
Problem ten jest na tyle złożony, że należy zwalczać go z użyciem bardziej efektywnych metod, jakimi są zabiegi kosmetyczne na przebarwienia. Jeżeli wcześniej nie miałaś z nimi styczności, chcesz się dowiedzieć, na czym polegają oraz z jakich zabiegów warto skorzystać – zostań z nami! Poniższy artykuł rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości, dzięki czemu odnajdziesz idealną metodę walki z przebarwieniami, dostosowaną do Twoich potrzeb!
Sprawdź, jak skutecznie pozbyć się przebarwień! |
Spis treści:
Przebarwienia, zwane również zmianami pigmentacyjnymi, to powstające na skórze plamy o nieregularnych kształtach oraz w kolorze odznaczającym się na tle barwy naskórka (zazwyczaj są ciemniejsze).
Powstawanie zmian jest bardzo powszechnym zjawiskiem wśród kobiet i mężczyzn w każdym wieku, ponieważ może mieć różne podłoże. Każde powstanie zmian pigmentacyjnych warto traktować jednostkowo i konsultować je ze specjalistami, ponieważ mogą one być wynikiem wielu różnych przyczyn, niekiedy nawet chorób skórnych.
Aby lepiej zrozumieć przyczyny powstawania przebarwień, należy najpierw dowiedzieć się, skąd pochodzi barwa naskórka. Jest za nią odpowiedzialna melanina, czyli pigment zawarty w skórze. Gdy dochodzi do zaburzeń jego produkcji, wówczas powstają plamy pigmentacyjne. Jakie mogą mieć pochodzenie?
1. Przebarwienia posłoneczne
Promieniowanie słoneczne może wyrządzić wiele szkód – od poparzeń i podrażnień skórnych zaczynając, na przebarwieniach posłonecznych kończąc. Wystawianie skóry na długotrwałe i mocne promieniowanie UV powoduje zwiększenie produkcji melaniny i w efekcie pojawienie się plam.
2. Przebarwienia powstałe w wyniku zmian hormonalnych
Wiele narządów odpowiedzialnych za gospodarkę hormonalną, jest także odpowiedzialnych za regulację powstawania melaniny. Z tego powodu, gdy w organizmie występuje czynnik wpływający na hormony, np. stosowanie tabletek antykoncepcyjnych, ciąża, menopauza, może on przyczyniać się także do powstania przebarwień.
3. Przebarwienia potrądzikowe
Trądzik to problem nie tylko wieku młodzieńczego, dotyka on także osoby dorosłe. Nieodpowiednio leczony oraz pielęgnowany może pozostawiać nieestetyczne blizny na skórze twarzy, dekoltu i pleców. Niekiedy oprócz blizn wywołuje on także przebarwienia potrądzikowe.
4. Przebarwienia genetyczne
Podłoże genetyczne to coś, na co nikt z nas nie ma wpływu. Dziedziczność jest jednym z jego elementów. Do najczęściej występujących przebarwień o podłożu genetycznym należą piegi.
5. Plamy starcze
Proces starzenia się skóry objawia się na wiele sposobów, nie tylko poprzez zmarszczki i zanikające napięcie naskórka. Innym przejawem są plamy starcze, czyli zmiany pigmentacyjne, które mogą pojawić się na twarzy, szyi oraz na dłoniach.
6. Choroby skórne
Niekiedy stany zapalne występujące na skórze mogą pozostawiać po sobie przebarwienia, np. po alergii. Oprócz tego niektóre z chorób skórnych, np. łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry mogą także prowadzić do powstania plam.
Jeżeli chcesz mieć pewność, że plamy pigmentacyjne, które posiadasz, zostaną w bezpieczny i profesjonalny sposób zniwelowane, zdecyduj się zabiegi kosmetyczne na przebarwienia. Eksperckie podejście kosmetologów sprawi, że metoda leczenia zostanie odpowiednio dobrana do Twojego przypadku, tak by przynieść jak najbardziej zadowalające efekty. Poznaj trzy polecane przez nas zabiegi!
Zabieg ten polecany jest w licznych przypadkach, ponieważ działa wielotorowo, m.in. pozytywnie wpływając na skórę dojrzałą, która najczęściej wykazuje problemy z napięciem i elastycznością naskórka, fotostarzeniem oraz plamami pigmentacyjnymi. Dzięki mezoterapii mikroigłowej zauważysz ogólną poprawę kondycji skóry – wygładzenie jej, zredukowanie zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień, oczyszczenie naskórka oraz odświeżenie jego wyglądu.
Bloomea to trójetapowy zabieg o wielopoziomowym działaniu. Składa się z makroeksfoliacji, mikroprądów i luminoterapii. Świetnie sprawdza się, gdy chcesz wymodelować owal twarzy oraz ujędrnić skórę. Dodatkowo pozytywnie wpływa na zredukowanie blizn oraz przebarwień skórnych. Naskórek staje się po zabiegu bardzo dobrze nawilżony oraz dotleniony, co odpowiada za poprawę jego napięcia.
Bardzo często problemy ze skórą wynikają z jej niedotlenienia. Dzięki zabiegowi infuzji tlenowej cera odzyskuje naturalną świeżość oraz promienność. Dzieje się tak dzięki wtłoczeniu w skórę hiperbarycznego tlenu oraz skoncentrowanych składników aktywnych. Staje się ona wygładzona, przez co zmniejsza się widoczność zmarszczek. Ponadto infuzja wpływa na rozjaśnienie przebarwień oraz zniwelowanie stanów zapalnych naskórka.
Przebarwienia skórne mogą mieć różne przyczyny. Ważne jest, aby zrozumieć, że każdy rodzaj plam pigmentacyjnych wymaga indywidualnego podejścia i właściwego doboru zabiegów kosmetycznych lub leczenia.
Przebarwienia skórne mogą wpływać na jakość życia i pewność siebie, dlatego istotne jest skonsultowanie się z profesjonalistą w dziedzinie dermatologii lub medycyny estetycznej, aby znaleźć najskuteczniejsze metody redukcji i pokonania tego problemu. Jeżeli chcesz na dobre pożegnać problem przebarwień, skontaktuj się z nami!
Trychologia
Dzięki temu artykułowi dowiesz się, jakie są najskuteczniejsze zabiegi kosmetyczne na trądzik, które pomogą zwalczyć objawy choroby i przywrócą skórze zdrowy oraz promienny wygląd!
Nasz nowy projekt