Występowanie cellulitu na ciele to naturalne i normalne zjawisko, które dotyka każdego człowieka. Jednak wiele kobiet uważa je za problem, co wpływa na powiększanie się kompleksów oraz spadek pewności siebie. Jeżeli podobnie jest w Twoim przypadku, pamiętaj, że możesz pozbyć się cellulitu. Nie zapominaj jednak, że nie jest on niebezpieczny dla zdrowia, a jedynie może być utrapieniem pod względem estetycznym. Jeśli chcesz skutecznie się go pozbyć, koniecznie sprawdź, czym są zabiegi kosmetyczne na cellulit, o których piszemy w poniższym artykule!

Dzięki temu artykułowi poznasz najskuteczniejsze metody i zabiegi kosmetyczne na cellulit!

Spis treści:

1. Skąd bierze się cellulit?
2. Czy cellulit można zredukować?
3. Najlepsze zabiegi kosmetyczne na cellulit
4. Zabiegi kosmetyczne na cellulit – podsumowanie

Skąd bierze się cellulit?

Cellulit niekiedy nazywany jest pomarańczową skórką, ponieważ swoim wyglądem bardzo przypomina powierzchnię tego owocu. Cellulit to nierówności na skórze występujące w różnych częściach ciała. Powstaje w wyniku nagromadzenia tłuszczu, toksyn, a także zatrzymania wody w tkankach podskórnych.
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, skąd pochodzi cellulit u danej osoby, ponieważ może on mieć wiele źródeł, niekoniecznie związanych z nadmierną masą ciała. Niekiedy powstaje on ze względu na uwarunkowania genetyczne, nieodpowiednią dietę, niską aktywność fizyczną, a także pogorszenie jakości skóry czy też zmiany hormonalne.
Na niektóre z tych czynników mamy wpływ i warto zadbać o ich przestrzeganie, jak np. o zdrową i wysoce wartościową dietę czy też codzienną aktywność fizyczną. Jednak niekiedy nie jesteśmy w stanie zapobiec pojawieniu się cellulitu. Wówczas warto pomóc sobie za pomocą zabiegów kosmetycznych.

zabiegi kosmetyczne na cellulit

Czy cellulit można zredukować?

Jak już wspomnieliśmy w poprzednim akapicie, cellulit ma wiele pochodnych, dlatego na początek warto spróbować zlokalizować źródło jego powstawania. Nim przejdziesz do stanowczych działań, polecamy rozpocząć od małych kroczków. Przede wszystkim zadbaj o zdrowy tryb życia – zbilansowaną dietę, bez dużych ilości cukru i soli, regularną aktywność fizyczną, np. w postaci codziennych spacerów, a także odpowiednią ilość snu.
Należy także pamiętać o codziennym nawilżaniu skóry ciała tak, by była ona jędrna i elastyczna. Pomocny tutaj będzie masaż, który możesz wykonać ręcznie w trakcie balsamowania ciała lub za pomocą specjalnej szczotki przed nałożeniem produktów na skórę. Jeżeli te kroki nie przyniosą żadnych efektów, wówczas warto zdecydować się na zabiegi kosmetyczne na cellulit.

Najlepsze zabiegi kosmetyczne na cellulit

Istnieją różne rodzaje zabiegów kosmetycznych, które możemy przeprowadzić, aby pozbyć się cellulitu. Warto jednak pamiętać, że skuteczność zależy także od naszych indywidualnych uwarunkowań, dlatego metodę redukowania cellulitu należy dobrać w konsultacji ze specjalistą. Jednymi z bardzo często wybieranych terapii antycellulitowych są zabiegi akustyczną falą uderzeniową oraz z wykorzystaniem laseru ICOONE.

Akustyczna fala uderzeniowa

Terapia z wykorzystaniem akustycznych fal dźwiękowych potrafi już po kilku zabiegach przynieść naprawdę zadowalające i widoczne skutki. Polega ona na emitowaniu fal akustycznych i kierowaniu ich na duże obszary ciała, z których chcemy wyeliminować cellulit. Zabieg trwa około 10-15 minut, natomiast jego efekty są oszałamiające. Dzięki akustycznym falom uderzeniowym zauważysz wyraźną poprawę wyglądu skóry, która stanie się wygładzona i odmłodzona. Fale wpływają także na rozbicie tkanki tłuszczowej, czyli w efekcie na zmniejszenie obwodu ciała.

Icoone laser na cellulit

Drugim rodzajem niezwykle efektywnego zabiegu na cellulit jest nieoperacyjne wyszczuplanie ICOONE. Terapia ta to najnowsza odmiana endermologii LPG, obejmująca dwa masaże – jeden podstawowy, a drugi skupiony na konkretnych partiach ciałach. Dzięki temu cały organizm zostaje pobudzony do pracy. Druga część zabiegu, zwana „Focus", modeluje konkretną strefę. Metoda ICOONE świetnie nadaje się do ujędrniania ciała, zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej oraz redukowania cellulitu.

zabiegi kosmetyczne na cellulit

Zabiegi kosmetyczne na cellulit – podsumowanie

Jeżeli „pomarańczowa skórka” jest Twoim dużym kompleksem i nie jesteś w stanie sobie z nią poradzić domowymi metodami, warto zdecydować się na zabiegi kosmetyczne na cellulit. Są one niezwykle skuteczne i przynoszą widoczne efekty, dzięki czemu będziesz zadowolona z tego, jak wygląda Twoje ciało, a to przełoży się na wzrost pewności siebie. Jeżeli poszukujesz sprawdzonego salonu medycyny estetycznej, koniecznie sprawdź usługi Barbara Beauty! To właśnie tutaj odnajdziesz profesjonalistów, którzy dobiorą najlepszy zabieg do Twoich potrzeb.

Sprawdź również inne wpisy
10.03.2023 r.

Zabiegi trychologiczne w salonie kosmetycznym

W ostatnich latach zabiegi trychologiczne stały się bardzo popularne. Są remedium na problemy związane z wypadaniem i przetłuszczaniem się włosów, a także środkiem pomocy osobom z łupieżem.

30.03.2024 r.

Smukłe, jędrne UDA bez cellulitu

Smukłe, jędrne UDA bez cellulitu

29.11.2023 r.

4 WSKAZÓWKI NA ZIMĘ DLA TWOJEJ SKÓRY

4 WSKAZÓWKI NA ZIMĘ DLA TWOJEJ SKÓRY